fbpx

Hulajnoga elektryczna i rower w leasing

Czy można kupić rower lub hulajnogę elektryczną na firmę?

Oczywiście, hulajnoga elektryczna i rower elektryczny może tak samo jak auto służyć nam do dojazdów do pracy, poruszania się po dużym zakładzie pracy lub dojazdów na spotkania z klientami. Według nas jest to znacznie wygodniejsza forma transportu dla firm szczególnie w mieście, gdzie w godzinach szczytu skazani jesteśmy na permanentne korki. Podczas gdy inni przedsiębiorcy stoją w korku my mijamy auto za autem jadąc niezatłoczoną ścieżką rowerową. Hulajnoga elektryczna i rower elektryczny to koszt prowadzenia działalności i można bez problemu go “wrzucić w koszty”.

Ile wydatków można wliczyć w koszty działalności?

Hulajnoga według Kodeksu drogowego nie jest pojazdem osobowym, więc koszty związane z jej użytkowaniem nie są ograniczone tak jak w przypadku samochodów osobowych. Wydatki związane z hulajnogą elektryczną mogą być więc ujmowane w pełnej wysokości.

Czy jeśli posiadam samochód na firmę mogę kupić hulajnogę?

Zakup hulajnogi nie wyklucza posiadania samochodu osobowego i odwrotnie, ważne jest jedynie aby uzasadnić posiadanie obu środków transportu w sposób logiczny, by uniknąć kwestionowania wydatków podczas kontroli podatkowej.

Jak uzasadnić zakup hulajnogi na firmę?

Dojeżdżam tym środkiem transportu:

  • do swojego biura,
  • do klientów/kontrahentów,
  • do urzędów,
  • do księgowej.
  • w celu zrobienia zakupów materiałów niezbędnych do pracy.

Leasing na rower i hulajnogę elektryczną

Auto w leasing to najpopularniejsza forma finansowania w działalności gospodarczej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak samo finansować inne pojazdy służące w prowadzeniu działalności np. hulajnogę elektryczną i rower. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taką formę finansowania mikromobilności. Dzięki współpracy z jednym z liderów leasingu w Polsce firmą Leaselink możesz w łatwy sposób wziąć swój wymarzony pojazd elektryczny w leasing.