Xiaomi Mi 1s – Pytania i odpowiedzi – Q&A
Xiaomi Mi 1s to następca kultowej już hulajnogi Xiaomi m365. Wiele wskazuje na to, że będzie kolejnym najlepiej sprzedającym się modelem na świecie. W tym artykule zebraliśmy najczęściej zadawane pytania odnośnie Xiaomi 1s przez naszych klientów w sklepie i serwisie. Jeśli brakuje jakiejś odpowiedzi zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach.
1. Jaka jest aplikacja do Xiaomi Mi 1s?
Oficjalną aplikacją jest aplikacja MiHome dostępna w Sklepie Play (Android i App Store(iOS).
2. Jakie ciśnienie opon powinno być w hulajnodze 1s?
Ciśnienie powietrza w hulajnodze jak w każdym innym pojeździe powinno być adekwatne do obciążenia pojazdu. Polecamy zastosować się do tabeli:
3. Czym pompować Xiaomi 1s?
W Xiaomi 1s zastosowano wentyl AV. Każda pompka się sprawdzi, ale za pomocą dodatkowych akcesoriów będzie łatwiej. Warto zaopatrzyć się w przedłużkę z zaworem zwrotnym lub za około 150 zł kupić automatyczną pompkę Xiaomi.
4. Jak ładować hulajnogę Xiaomi 1s?
W zestawie z hulajnogą mamy ładowarkę o wyjściu: 42V 2A co pozwoli naładować hulajnogę w około 4 godziny. Ładowarkę podłączamy najpierw do gniazda sieciowego 230V. Wtedy powinna zaświecić się zielona dioda na ładowarce. Następnie podłączamy ładowarkę do hulajnogi, po czym dioda powinna zmienić kolor na czerwony. Po zakończonym ładowaniu ładowarka ponownie zmieni kolor na zielony. Więcej informacji o dobrych praktykach przy ładowaniu hulajnóg zamieścimy w osobnym artykule.
5. Jak zmodyfikować oprogramowanie (soft) w Xiaomi 1s?
Modyfikacja oprogramowania powoduje utratę gwarancji i jest ryzyko “zamrożenia” hulajnogi co będzie wiązało się z wizytą w serwisie. Do modyfikowania oprogramowania w warunkach domowych są dostępne aplikacje na smartfony z Androidem min. XiaoFlasher i m365 DownG. Dzięki modowi jesteśmy w stanie osiągnąć 32-35 km/h. Jeżeli planujesz zmodować hulajnogę nie aktualizuj oprogramowania do najnowszego przez aplikację MiHome. Często najnowszy soft komplikuje proces, w przeciwieństwie do starszych wersji, które są sprawdzone przez deweloperów narzędzi do modowania. Szczegółowa instrukcja modyfikowania znajdzie się w osobnym artykule.
6. Jak zaktualizować oprogramowanie w Xiaomi 1s?
Uruchamiamy aplikację MiHome i odłączamy hulajnogę poprzez bluetooth zgodnie z instrukcjami z aplikacji. Jeśli dostępna jest nowsza wersja oprogramowania, wyświetli nam się komunikat z prośbą o aktualizację.
7. Czy Xiaomi Mi 1s jest wodoodporna i mogę jeździć w deszczu?
Nie jest jak większość hulajnóg. Jazda w deszczu może spowodować dostanie się wody do środka hulajnogi co spowoduje uszkodzenie elektroniki sterującej i/lub baterii. Zalanie jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii w naszym serwisie.
Pełną specyfikację hulajnogi znajdziecie TUTAJ
A ciśnienie w oponach 10 cali też takie jak w tej tabeli?
Maciek, dzięki za pytanie dodamy do Q&A. W oponach 10″ sprawdzamy, jakie mamy maksymalne dopuszczalne ciśnienie na oponie. W popularnych Wanda to 35 PSI, czyli 2,4 bara i tej wartości nie przekraczamy.
Cześć czy są jakieś uniwersalne ładowarki którymi można ładować różne hulajnogi, przy wykorzystaniu jakiejś przejściówki aby dostosować wtyczki. Inaczej zadając pytanie czy jak pojadę do kolegi na drugi koniec miasta to mając przy sobie jakąś sprytną końcówkę będę w stanie podładować się z jakiegoś zasilacza (laptopa, gniazdka samochodowego, ładowarki telefonu) lub np jego ładowarki od roveru elektrycznego albo hulajnogi innej marki. Zakładam że napięcie jego ładowarki będie takie jak u mnie.
Pozdrawiam
Cześć, Najważniejszy parametr, który musi się zgadzać to napięcie wyjściowe. Jeśli się zgadza to sprawdzamy amperaż na wyjściu ładowarki. W większości ładowarek dołączanych do hulajnóg to 2 ampery bezpieczne dla praktycznie wszystkich pakietów baterii. Jak masz ładowarkę o odpowiednim napięciu i amperażu mniejszym niż maksymalny bezpieczny dla baterii hulajnogi to możesz śmiało podłączać. 🙂 Pozostaje kwestia adapteru/przejściówki… Nie widzieliśmy czegoś takiego, a szkoda, bo około 5 końcówek by pokryło 90% rodzajów portów w hulajnogach/e-bikach. Jakby ktoś taką przejściówkę znalazł to dajcie znać.
Jak ustawić KERS? Na niski poziom odzyskiwania czy najwyższy? Czy przy najwyższym nie będzie szybciej hamować z górki?
To zależy od upodobań użytkownika, ale z naszego doświadczenia najlepszą opcją jest najniższy. Tak jak piszesz przy najwyższym będzie mocniej hamować z górki, ale też odzyskiwać więcej energii. Jednak uzysk energii nie jest duży i nie wpływa znacząco na zasięg (w praktyce około 2 km na cykl baterii) Znane są przypadki palenia kontrolerów w Xiaomi m365 PRO przy ustawionym maksymalnym KERS-ie. Także lepiej ustawić niższy, albo wcale. 🙂
Czy jest jakaś możliwość by cofnąć aktualizacje oprogramowania?
Tak, poprzez wgranie starszej wersji. W niektórych przypadkach jest to skomplikowane. Szczególnie w nowych sterownikach Xiaomi.
Poprzez aplikację niestety nie.